Ortezy termoplastyczne

Wkładki wykonujemy INDYWIDUALNIE dla danego pacjenta,
co znacząco zwielokrotnia ich dopasowanie do konkretnych potrzeb.

Wiele osób bez wyraźnej przyczyny urazowej odczuwa dolegliwości związane z układem ruchu. Bardzo często pojawia się ból stóp, stawów kolanowych, bóle bioder, stawu krzyżowo-biodrowego oraz kręgosłupa. Rozwojowi tych dysfunkcji sprzyjają przebyte urazy oraz przeciążenia stawów skokowych i kolan. Twarde, płaskie podłoże, siedzący, mało aktywy tryb życia, otyłość należą również do istotnych przyczyn tych zaburzeń.

Należy zauważyć, że ortezy znajdują zastosowanie nie tylko w dolegliwościach bezpośrednio związanych ze stopami, ich dysfunkcjami i w konsekwencji dolegliwościami bólowymi. Ortezy kontrolują zakres ruchów i zapobiegają ruchom patologicznym.

W zależności od rodzaju dysfunkcji, mają one znaczenie profilaktyczne lub są stosowane na różnych etapach leczenia (operacyjnego, jak również zachowawczego) lub są przeznaczone do stałego stosowania.

Komfort, jaki zapewniają ortezy, powoduje, że korzystają z nich ludzie zdrowi, np. podczas wykonywania pracy długotrwale w pozycji wymuszonej lub u sportowców, gdzie orteza nie tylko chroni przed urazami, ale również zwiększa stabilność i pozwala maksymalnie szybko powrócić do formy po przebytym urazie.

 

Ortezy termoplastyczne

Są wykonane z materiału, który po podgrzaniu staje się wyjątkowo plastyczny, co umożliwia dopasowanie ortezy do kształtu stopy. Zaletą materiału jest to, że kolejne podgrzanie nie zmienia właściwości tworzywa i ortezę można ponownie uformować. Materiał bardzo dobrze izoluje stopy od twardego, płaskiego podłoża, które negatywnie wpływa na kończyny, a w konsekwencji cały układ ruchu człowieka. W efekcie stopa zyskuje pełne i równomierne podparcie całej powierzchni podeszwowej. Stosowane przez nas ortezy dają wrażenie stąpania po piaszczystej plaży, dobrze amortyzują wstrząsy i zwiększają komfort chodzenia. Dodatkowo ograniczają nadmierną ruchomość kości piętowej, co jest konsekwencją przebytych w przeszłości urazów, a nawet mikrourazów oraz korygują osie biomechaniczne całego ciała. Jednoczesna korekcja wad chodu umożliwia zwiększenie aktywności fizycznej pacjenta, co dodatkowo stwarza szansę na poprawę stanu zdrowia i komfortu życia.

 

 

dbajostopy.pl - leczenie wrastającego paznokcia, usuwanie odcisków, badanie stóp, indywidualne wkładki, pedicure specjalistyczny, gabinet podologiczny, podolog i usuwanie modzeli - Włocławek